Obuv MAGNUM

Základem je komfort - průvodce MAGNUM

 Společnost MAGNUM, která je držitelem certifikátu ISO 9001, značky CE, a jejíž obuv byla nezávisle testována organizací SATRA na vhodnost střihu, klade důraz na certifikaci a kontrolu kvality u všech svých produktů.
 
Jejich  testy produktů jsou různé, ale s výrazným zaměřením na výrobní proces a použité materiály - aby zajistili, že dostanete nejlepší možnou obuv.
 
  • Zkouška odolnosti proti opotřebení – všechny produkty jsou testovány uživateli na odolnost vůči opotřebení  při vysokém namáhání 
  • Prodyšnost – koženého svršku a stélek – komfort při celodenním nošení
  • Hodnocení ergonomického střihu – boty lze rychle a pohodlně nazout a vyzout. Jestliže správně sedí, budou na noze stále pevně držet. Umožňují snadno vykonávat denní činnosti jako stoupání do schodů nebo řízení.
  • Odolnost proti klouzání, oleji a tepelnému namáhání – fyzikální testy podrážky – bezpečný kontakt obuvi se zemí. Podrážky jsou navrženy speciálně jako odolné vůči klouzání při dlouhodobém namáhání. Jsou překonány všechny průmyslové normy pro pracovní obuv. Podrážku nenaruší benzín ani olej, odolá krátkodobému kontaktu s teplotou 300°C. Testována ohýbáním, trháním a umělým stárnutím v laboratorní peci pro simulaci degradace v průběhu času.
  • Odolnost podrážek vůči otěru –  podrážky vydrží déle
  • Tepelná izolace – chrání před zraněním a nepohodlím ve studených prostorách a v zimních měsících
  • Odolnost proti propíchnutí - (ochrana proti probodnutí hrotem/hřebíkem ocelovou deskou v podrážce)
  • Absorpce nárazu – pohltí náraz o síle více než 35 Joulů v oblasti paty – chrání kolena a klouby před zraněním nárazem
  • Ochrana prstůocelová špička chrání proti nárazu o síle 200 Joulů a  zmáčknutí.
 
Pro zaměstnavatele
 
Nutnost vybavovat zaměstnance obuví specifickou pro dané účely se na mnoha průmyslových trzích stala významnou otázkou a v mnoha případech způsobila i velké bolení hlavy těm, kteří nové normy ignorovali.
 
Záležitost, která byla mnoho let vždy někde v pozadí, se nyní nepříjemně připomíná ve formě žalob na zaměstnavatele, kteří zaměstnance nevybavili správnou obuví pro specifický účel. Na úrazy, při nichž zaměstnanci na pracovišti uklouzli, klopýtli nebo upadli, se nyní zaměřuje pozornost závažných právních kauz.
 
Pro vyřešení těchto otázek, kterým čelí mnoho zaměstnavatelů, zavedla Evropská komise pro normalizaci konkrétní předpisy pro vybavení pracovní a bezpečnostní obuví.
 
EN347-1 (Pracovní obuv) a EN345-1 (Bezpečnostní obuv) jsou certifikáty udělované obuvi, která prošla přísnými testy nezávislých kontrolorů.
 
Obuv, která se dnes nosí na pracovišti, musí uživatelům poskytovat vysokou úroveň ochrany, ale kromě ochrany musí zaměstnancům zajistit i  pohodlí a odolnost při dlouhodobém nošení.  Použitím savých stélek, prodyšných membrán a náraz pohlcujících podrážek, abychom jmenovali alespoň některé z technologií, MAGNUM vede na poli komfortu a ochrany.

Obuv MAGNUM