Hodinky LUMINOX

Stejně jako v mnoha jiných amerických úspěchů, přišel LUMI • NOX z dopředu promyšleným individuální plánem který byl na trhu potřeba. Barry Cohen obchodoval nějaký čas s módními hodinkami, později se dostal k švýcarským vlastním pohonem-osvětlujícím systémům, a věděl, že je potřeba vymyslet systém kdy budou hodinky čitelné i při slabém či žádném osvětlení. Cohen se rozhodl zahájit výrobu značky, která by se používáním této unikátní technologie zabývala.
Společně se svým přítelem Richardem Timbo založili roku 1989 firmu . Cohen vymyslel latinské jméno, které definovalo technologii a systém osvětlení a LUMI-NOX jméno bylo vytvořeno..... („Lumi" je latinský výraz pro světlo, zatímco „Nox" je latinský výraz pro noc). Vytvořili logo a nová značka se zrodila. LUMI • NOX byl vždy řízen závazkem nabídnout luminiscenci a srozumitelnost v souladu s podmínkami hodinek pro vysoký sportovní výkon.

Technologie
Luminox Light technologie umožňuje viditelnost I v noci bez ohledu na podmínky v kterých se nacházíte, technologie Luminox vydrží svítit více jak 25 let.
Většina ostatních hodinek používá svítící barvy, které musí být před nabité externími zdroji světla a mizí velmi rychle, nebo používají tzv. " push to light " systém, kde můžete stisknout tlačítko pro bateriově-řízené osvětlení.
Luminox však využívá patentovanou technologii, v minulosti vyhrazenou pouze pro armádu, touto technologií hodinky Luminox doslova vynikají.
Každé hodinky Luminox obsahují plynové osvětlení (borosilikátové skleněné kapsle), které vždy svítí na označení hodin. V důsledku této unikátní technologie, jsou hodinky Luminox čitelné vždy na první pohled, bez ohledu na podmínky v kterých se nacházíte.
Americká armáda již dlouho využívá výhod malých plynových zdrojů světla a nadále tuto technologii vyvíjí a zdokonaluje. Být schopen přečíst hodiny v jakýchkoliv podmínkách, a to i v naprosté tmě, je důležitým předpokladem mnoha vojenských a policejních složek.
Hodinky používají US Navy SEALs, US Air Force, agenti FBI a ATF, tajné služby,důstojníci pohraniční jednotek, pobřežní stráž , SWAT týmy, pátracích týmy, záchranní piloti a piloti vrtulníků, profesionální potápěči a další skupiny.
Luminox Light Technologie systému je použita v každých hodinkách. I když je technologie složitější, nákladnější a časově náročnější, než u obvyklé luminiscence, je to jedna z věcí, která odlišuje hodinky Luminox. Tato unikátní technologie a kontrola kvality Luminox vyžadují mimořádnou pozornost k detailu a péči ve zpracovatelském průmyslu. Všechny Luminox hodinky jsou vyrobeny ve Švýcarsku.

 

Produkce
Všechny hodinky Luminox jsou Švýcarské výroby, vyrábí je firemní partner Luminox, Mondaine Watch Company, jeden z vůdců ve švýcarské výrobě. Nachází se v Curychu, kde má výrobní závody v Biberist, Švýcarsko, Mondaine nedávno vyhrál švýcarský Logistika Award pro "just in time" výroby. Mondaine uplatňuje své více než 50-leté zkušeností při výrobě komplikovaných Luminox hodinek.

 

Výhody
• Švýcarský systém osvětlení, bez nutnosti stisknout tlačítko nebo nabití externím světlem.
• Svítí nepřetržitě více jak 25 let
• Hodinky jsou vodě odolné a nárazu odolné 


Strojky

Luminox používá švýcarské quartzové strojky od předních výrobců ETA a Ronda. Mechanické hodinky jsou montovány s ETA Valjoux.

Pouzdra

Luminox mají velmi robustní pouzdra vyrobené z nerezové oceli nebo polycarbonátu.Většina modelů jsou vybaveny šroubovací korunkou pro dokonalou vodotěsnost.Všechny mechanické hodinky mají průhledové zadní víčko.

 Ciferník
Podsvětlení ciferníku je díky technologii Luminox Light Technology. Každý model disponuje indexy a ručičkami, vybavéné plynovými borosilikátovými skleněnými trubičkami, které vyzařují stálé světlo.Svítivost 25 Let.

 Náramek
Ocelové náramky jsou vybaveny bezpečnostní pojistkou a jsou snadno rozepínatelné pro snadné sundání hodinek s ruky. Všechny náramky jsou vyrobeny z nerezové oceli.

 Kožené pásky
Kožené pásky jsou vyrobeny z vysoce kvalitní kůže, pečlivě a speciálně ošetřeny proti nepropustnosti vody.
Nicméně Luminox doporučuje: nekoupat se nebo sprchovat s koženým páskem.

 Korunky
Některé  hodinky mají šroubovací korunku pro ještě lepší vodotěstnot. Pokud máte takový typ hodinek ujistěte se, že po nařízení času a datumu je korunka správně zašroubovaná.

 Hodinky - LUMINOX